چراغ سبز استاندار فارس برای سرمایه‌گذاری در احداث و گسترش تصفیه‌خانه‌

author
0 minutes, 0 seconds Read

استاندار فارس از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ورود و سرمایه گذاری در احداث و گسترش تصفیه‌خانه دعوت کرد.

چراغ سبز استاندار فارس برای سرمایه‌گذاری در احداث و گسترش تصفیه‌خانه‌

به گزارش تحلیل سینا از شیراز، محمدهادی ایمانیه یکشنبه در حاشیه بازدید از تصفیه خانه شماره ۲ فاضلاب شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعتبارات دولتی برای احداث و گسترش تصفیه خانه ها محدود است، لذا ضرورت دارد که سرمایه گذاران بخش خصوصی به این مقوله ورود کنند.

وی با اشاره امکان استفاده از پساب تصفیه خانه ها برای صنعت و فضای سبز ادامه داد: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شماره یک و ۲ شیراز و تصفیه خانه شماره یک شهر صدرا حدود ۶۵ میلیون مترمکعب در سال است که قابلیت افزایش تا ۱۸۰ میلیون متر مکعب را دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس اظهار کرد: درختکاری و جنگل‌کاری از صنایع جدید و مورد استفاده در دنیا است که علاوه بر اینکه به طراوت شهر کمک می‌کند، با توجه به اینکه آبیاری آن به وسیله پساب انجام می شود از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

ایمانیه گفت: به منظور بررسی امکان استفاده از پساب تصفیه خانه ها برای آبیاری درختان مثمر و غیر مثمر، آبفای شیراز و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با استفاده از روش های علمی این امکان را بررسی می کنند.

وی ادامه داد: شهرداری شیراز نیز احداث تصفیه خانه‌های لوکال و موضعی در برخی نقاط شهر را در دستور کار دارد.

استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه برای احداث فاز ۲ تصفیه خانه شماره ۲ شیراز پیمانکار انتخاب شده، امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه همزمان با سفر دوم هیات دولت به فارس آغاز شود.

ایمانیه، شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی شیراز را در اولویت استفاده از پساب فاضلاب این شهر دانست و افزود: با توجه به این که قسمتی از آب آشامیدنی شهر شیراز از سد درودزن تامین می‌شود، با افتتاح خط دوم انتقال آب از این سد، بهره برداری از چاه های تامین کننده آب آشامیدنی نیز کاهش می یابد.

وی، با اشاره به همجواری تصفیه خانه شماره ۲ شیراز با شهرک صنعتی شیراز بیان کرد: یکی از روش های توسعه شهرک‌های صنعتی بحث زیرساخت های آن از جمله برق و آب است که در بحث آب تلاش می شود با استفاده از پساب، مشکل توسعه این شهرک ها حل شود.

وی ادامه داد: در بحث تامین برق نیز با سرمایه گذاری مشترک شهرک های صنعتی استان، مناطق ویژه به خصوص منطقه ویژه اقتصادی شیراز و وزارت نیرو، نسبت به احداث نیروگاه‌های تا ظرفیت حداقل هزار مگاوات اقدام خواهیم کرد تا مساله تامین برق مانعی برای توسعه صنایع نشود.

پایان پیام/ ن

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید