پیام ترافیک ۱۵ کیلومتری یک جشنواره: مردم تفریح و شادی می‌خواهند

author
0 minutes, 0 seconds Read

ایجاد ترافیک ۱۵ کیلومتری در مسیر جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه نشانگر نیاز کشور به برگزاری تفریحات مختلف و جشنواره‌ها شاد و گوناگون در کشور بود.

پیام ترافیک ۱۵ کیلومتری یک جشنواره: مردم تفریح و شادی می‌خواهند

به گزارش تحلیل سینا از آذربایجان‌غربی، روز گذشته جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه ترافیک سنگینی در بزرگراه ارومیه به تبریز در مسیر پل میان‌گذر ایجاد کرده بود بطوریکه در ساعات مختلف راه‌بندان ۱۵ کیلومتری برای رانندگان ایجاد شده بود.

حضور قابل توجه مردم در این جشنواره، نیاز ایرانیان به تفریح‌های مختلف و جشنواره‌های شاد و گوناگون را به اثبات رساند.

هرچند سواحل دریاچه ارومیه برای میزبانی از گردشگران و مردم به حداقل امکانات نیز بهره‌مند نیست و بخاطر برگزاری جشنواره تاحدودی امکانات اولیه در حد حداقلی ایجاد شد با این حال حضور مردم قابل توجه بود درحالیکه با مشاهده سواحل کشورهای مختلف بخصوص کشور ترکیه در همسایگی استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه که یکی از گردشگرپذیرترین کشورهای جهان است با سواحلی با بالاترین سطح از امکانات و داشتن حداکثر نیازها کشور همسایه را به مقصد مسافرت‌ها بخصوص برای ایرانیان تبدیل کرده است.

به نظر می‌آید توجه و برنامه‌ریزی مناسب برای احیای این پهنه آبی و ایجاد امکانات مناسب در سواحل و مسیرهای دریاچه ارومیه می‌تواند در شرایطی که وضعیت اقتصادی چنگی به دل نمی‌زند، زمینه را برای بهبود و اقتصاد و درآمدزایی از گردشگری برای مردمان این منطقه و حتی کشور رقم بزند و رتبه کشور را نیز در بین کشورهای خوشحال جهان بهبود ببخشد.

گفتنی است، امروزه ورزش‌ها و تفریح‌های دریایی جزو پرطرفدارترین تفریحات در جهان و گردشگری به شمار می‌رود.

نویسنده: سینا افشاریان

۴۶

دیدگاهتان را بنویسید