نگاهی به فعالیت‌های پس از انقلاب تامین اجتماعی/ بیشترین و کمترین بیمه شدگان در کدام استان‌ها قرار دارند؟

author
0 minutes, 0 seconds Read

در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۲۰ درصد از جمعیت،تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار داشتند اما با تلاش‌ها امروزه بیش از ۷۰ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار دارند.

نگاهی به فعالیت‌های پس از انقلاب تامین اجتماعی/ بیشترین و کمترین بیمه شدگان در کدام استان‌ها قرار دارند؟

گروه رفاه اجتماعی تحلیل سینا: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بود که از جمعیت ۳۶ میلیونی نفری ایرانی‌ها تنها ۲۰ درصد از جمعیت یعنی ۷ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار داشتند، اما با تلاش‌ها در ادامه این میزان افزایش چشمگیری به دنبال داشته به طوری که امروزه بیش از ۷۰ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار دارند و  سازمان تأمین اجتماعی ۵۳ درصد از جمعیت کل را خدمات دهی می کند.

براساس آخرین اقدامات سازمان تأمین اجتماعی، پوشش بیمه‌ای زنان خانه دار و دختران، قالیبافان و کارگران ساختمانی، بیمه دانشجویان، بیمه اجتماعی رانندگان درون شهری و برون شهری، بیمه مشاغل آزاد و صاحبان حرف، بیمه های اختیاری، باربران، صیادان و زنبورداران و …  از مهمترین پوشش های بیمه‌ای در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می‌آیند. در گزارشی قصد داریم آخرین آمارهای سازمان تأمین اجتماعی درباره پوشش‌های بیمه‌ای را بررسی کنیم که می‌توانید در ادامه این مطلب را بخوانید: نگاهی به فعالیت‌های پس از انقلاب اسلامی تأمین اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی براساس آخرین آمارها، ۱۵ میلیون  و ۴۷۱ هزار و ۵۳۳ نفر بیمه شده را تحت پوشش خود دارد، این آمار در اسفندماه سال ۱۴۰۰، ۱۵ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۵ نفر بوده است که شاهد رشد چشمگیری در این عرصه بوده ایم. ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۶۴۲ بیمه شده اجباری تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند که این میزان نسبت به آبان ماه سال ۱۴۰۱، شاهد رشد ۶درصدی بوده است. سازمان تأمین اجتماعی۱۵ میلیون  و ۴۷۱ هزار و ۵۳۳ نفر بیمه شده را تحت پوشش خود دارد، این آمار در اسفندماه سال ۱۴۰۰، ۱۵ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۵ نفر بود

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید